Bułgarski pomocnik wróci do Lechii Gdańsk

Simeon Slavchev
Simeon Slavchev PressFocus

Lechia Gdańsk finalizuje transfer Simeona Slavcheva z Lokomotiwu Sofia. Dla bułgarskiego pomocnika będzie to powrót do drużyny “Biało-Zielonych”.

  • Simeon Slavchev jest o krok od powrotu do Polski
  • 29-latek ma ponownie przywdziewać koszulkę Lechii
  • Pomocnik obecnie jest piłkarzem Lokomotiwu Sofia

Lechia Gdańsk działa na rynku transferowym

Jak dowiedział się bułgarski “Sportal”, Simeon Slavchev podczas zbliżającego się zimowego okienka transferowego przeniesie się z Lokomotiwu Sofia do Lechii Gdańsk. 29-letni defensywny pomocnik w najbliższym czasie ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z klubem, dla którego miał już okazję grać w przeszłości.

25-krotny reprezentant Bułgarii przebywał bowiem na wypożyczeniu ze Sportingu Lizbona do Lechii Gdańsk w latach 2016-2018. Simeon Slavchev rozegrał wówczas w koszulce “Biało-Zielonych” 50 meczów, strzelił 1 bramkę i zaliczył 7 asyst. Wkrótce stanie przed szansą, aby poprawić ten dorobek.

Defensywny pomocnik w lipcu 2018 roku definitywnie rozstał się z portugalskim Sportingiem Lizbona, a następnie za darmo przeprowadził się do Karabachu. Później występował dla Lewskiego Sofia oraz Lokomotiwu Sofia, którego zawodnikiem jest do dzisiaj. Wszystko wskazuje na to, że 29-latek wkrótce powróci do Lechii Gdańsk.

Simeon Slavchev w 18 spotkaniach trwającej kampanii zanotował 1 asystę. Jego wartość rynkowa wyceniana jest na 300 tysięcy euro.

Aktualizacja: W ostatniej chwili do gry wkroczyła Wieczysta Kraków, która przekonała bułgarskiego pomocnika. Simeon Slavchev nie wróci zatem do występującej w Ekstraklasie Lechii Gdańsk, bowiem wybrał lukratywną ofertę od bogatego klubu z trzeciej ligi. To już oficjalna informacja.

Komentarze