21 sierpnia start nowego sezonu PKO Ekstraklasy?

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. Legia Warszawa

Według doniesień Romana Kołtonia nowy sezon polskiej ekstraklasy ma wystartować 21 sierpnia. Tydzień przed startem rozgrywek PKO Ekstraklasy mają natomiast zostać rozegrane spotkania 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski, czytamy w materiale popularnego dziennikarz sportowego na PolsatSport.pl.

Czytaj dalej…

Zanim jednak zostaną rozegrane spotkania krajowego pucharu i mecze w polskiej ekstraklasie, to sezon 2020/2021 ma zainaugurować starcie o Superpuchar Polski z udziałem mistrza kraju i triumfatora Pucharu Polski.

W nowym sezonie 16 zespołów

Warto odnotować, że przy konstruowaniu terminarza Polski Związek Piłki Nożnej musi brać pod uwagę harmonogram spotkań tworzony przez Europejską Unię Piłkarską w kontekście europejskich pucharów, a ściślej rzecz ujmując rund kwalifikacyjnych do Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Na dzisiaj nie wiadomo jednak, w jakiej formule rozgrywany będzie nowy sezon w PKO Ekstraklasy. Brane pod uwagę są warianty z 30 kolejkami ligowymi lub z 37. Przesądzone jest natomiast to, że w nowym sezonie najwyższa klasa rozgrywkowa nie zostanie powiększona do 18 drużyn. Konkrety będą znane po posiedzeniu zarządu, które jest zaplanowane na 24 lipca.

Na pewno nie dojdzie do tego, że po sezonie 2019/2020 z PKO Ekstraklasy spadnie tylko jeden zespół. Tym bardziej że już po 34 kolejkach wiadomo, że szeregi polskiej ekstraklasy żegnają: Łódzki KS, Korona Kielce i Arka Gdynia.

Komentarze