Sielewski na dłużej w Wiśle Płock

Bartłomiej Sielewski
Bartłomiej Sielewski fot. Wisła Płock

Kapitan Wisły Płock Bartłomiej Sielewski podpisał w środę nowy kontrakt z Wisłą Płock. Nowa umowa 35-letniego zawodnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku

Czytaj dalej…

Oprócz podstawowych obowiązków będzie miał także za zadanie wprowadzanie do kadry pierwszej drużyny młodych zawodników z drugiego zespołu oraz prowadzenie zajęć z utalentowaną młodzieżą z akademii.

35-letni Sielewski to wychowanek Nafciarzy, który w Płocku spędził prawie całą karierę. Sezon 2019/2020 był dla Sielewskiego dwunastym w niebiesko-biało-niebieskich barwach, w tym dziewiątym z rzędu. Popularny “Dino” barwy Nafciarzy reprezentuje bowiem nieprzerwanie od 23 czerwca 2011 roku, po tym jak wrócił do Wisły z rocznego pobytu w Piaście Gliwice.

Poza najdłuższym stażem w drużynie Sielewski może również pochwalić się największą liczbą występów w Wiśle Płock w XXI wieku (252), choć do rekordu Dariusza Romuzgi (261 występów) jeszcze trochę mu brakuje. W tym czasie zdobył też 23 bramki. Swój dorobek będzie mógł poprawić w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Komentarze