Sevela nowym trenerem Zagłębia

Zagłębie Lubin - Cracovia
Zagłębie Lubin - Cracovia fot. ASInfo

Martin Sevela urodził się 20 listopada 1975 roku w miejscowości Most pri Bratislave na terenie byłej Czechosłowacji.

Czytaj dalej…

W trwającej 17 lat karierze piłkarskiej występował w takich drużynach jak między innymi: FK Inter Bratislava, FK Dubnica, SK Slovan Bratislava oraz AS Trenčín.

To właśnie w drużynie z Trenczyna rozpoczął karierę trenerską. Najpierw w sezonie 2012/2013 był asystentem, po czym w dwóch kolejnych sezonach samodzielnie prowadził zespół ze stadionu Sihoti. Z AS Trenčín dwukrotnie zdobył mistrzostwo oraz puchar Słowacji (sezony 2014/2015 i 2015/2016).

Po bardzo dobrym okresie w Trenczynie Sevela związał się z największym słowackim klubem – SK Slovan Bratislava. Już w pierwszym sezonie swojej pracy w Bratysławie zdobył mistrzostwo i puchar Słowacji. Prowadzony przez Sevele SK Slovan zdominował ligę, wyprzedzając aż o 14 punktów wicelidera – MSK Zilinę. Pracę w zespole SK Slovana zakończył 18 lipca 2019 roku, po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów.

Oprócz tytułów drużynowych, Sevela został również wyróżniony indywidualnie. W minionych rozgrywkach nowy szkoleniowiec Miedziowych otrzymał tytuł najlepszego trenera na Słowacji.

Do KGHM Zagłębia Lubin dołącza także Ivan Vrabec. 56-letni Słowak pracował z Sevelą jako asystent w SK Slovanie Bratislava oraz AS Trenčín.

– Myślę, że w Lubinie jest drużyna, którą stać na dobrą grę. Małymi krokami musimy dążyć do wyznaczonych celów. Podoba mi się baza, infrastruktura, to zdecydowanie robi wrażenie – powiedział nowy szkoleniowiec Miedziowych.

–  Cieszę się, ze udało nam się zatrudnić tak klasowego fachowca, jakim jest Martin Sevela. To trener, którego wizja jest spójna z wizja Zagłębia Lubin, liczymy więc na to, ze pod wodzą Martina nasi piłkarze będą się rozwijać, a jako zespół będziemy notować dobre rezultaty – powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A.

Komentarze