Seria Nafciarzy trwa, bez bramek we Wrocławiu

Wisła Płock - Śląsk Wrocław
Wisła Płock - Śląsk Wrocław Pressfocus

Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock w meczu 22. kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, które były powstrzymywane przez dobrze spisujące się bloki defensywne, dlatego obaj bramkarze zachowali czyste konta.

W pierwszej połowie obie drużyny dosyć dobrze się prezentowały. Zarówno Śląsk Wrocław jak i Wisła Płock stwarzały sobie liczne sytuacje bramkowe. Zespoły wymieniały się ciosami, ale niewiele z tego wynikało, ponieważ brakowało uderzeń w światło bramki. Przez 45 minut zostały oddane tylko dwa celne uderzenia, w związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Tempo meczu pozwalało jednak przypuszczać, że gole są jedynie kwestią czasu.

Po przerwie inicjatywę przejęli piłkarze Wisły Płock. Nafciarze zdecydowanie częściej atakowali bramkę rywala i wydawało się, że bramka dla gości powinna za chwilę paść. Jednak pod koniec spotkania nieco lepszą grę zaczęli prezentować piłkarze Śląska Wrocław. Obie drużyny miały jednak w dalszym ciągu problem, aby stworzyć groźną sytuację, dlatego końcowy wynik to bezbramkowy remis. Dobrze spisały się bloki defensywne obu klubów, ponieważ co chwilę neutralizowały zapędy ofensywne przeciwnika.

Dla Wisły Płock jest to szósty ligowy mecz z rzędu bez kompletu punktów. W następnej kolejce Śląsk Wrocław zmierzy się z Jagiellonią Białystok, a Nafciarze zagrają z Piastem Gliwice.

Komentarze