Cracovia traci byłego kapitana

Sergiu Hanca
Sergiu Hanca fot. PressFocus

Sergiu Hanca nie będzie dłużej reprezentował barw Cracovii. Na zasadach transferu definitywnego przeniesie się on do rumuńskiej Universitatei Craiova. O przenosinach skrzydłowego zadecydowała sytuacja rodzinna.

  • Universitatea Craiova ściągnęła 30-letniego skrzydłowego na zasadach transferu definitywnego
  • Odejście Sergiu Hanki z Cracovii podyktowane jest jego sytuacją rodzinną i potrzebą powrotu do ojczyzny
  • W barwach “Pasów” zaliczył łącznie 115 występów i strzelił 19 bramek

Cracovia traci ważną postać

Sergiu Hanca był w minionych latach jednym z najważniejszych zawodników w ekipie “Pasów”. Jego rola na boisku zwiększyła się jeszcze po otrzymaniu kapitańskiej opaski, którą na ramieniu nosił przez dobrych kilka miesięcy.

Odejście 30-latka oznacza poważne osłabienie dla Cracovii. Łącznie zaliczył on w barwach krakowskiego klubu 115 występów, co przełożyło się na 19 trafień i 20 asyst. Skrzydłowy imponował przede wszystkim wyszkoleniem technicznym i braniem odpowiedzialności na własne barki.

Jego wyprowadzka z Krakowa podyktowana była sytuacją rodzinną. Hanca musiał wrócić do ojczyzny, gdzie od kilku tygodnia przebywa jego żona.

Władze Cracovii były od początku dobrze poinformowane i świadome problemów zawodnika, zatem nie utrudniały mu rozstania. Nowym pracodawcą reprezentanta Rumunii została Universistaea Craiova, która pozyskała go na zasadach transferu definitywnego.

To druga transakcja pomiędzy tymi klubami w ostatnim czasie. Kilka dni temu Cracovię na rzecz rumuńskiej ekipy opuścił także Rivaldinho.

Zobacz również: Poznaliśmy pary pierwszej rundy w Pucharze Polski

Komentarze