Sensacyjne wzmocnienie Miedzi Legnica

Wojciech Łobodziński
Wojciech Łobodziński Pressfocus

Nieoczekiwanie już na samym początku okna transferowego Jon Aurtenetxe zasilił szeregi Miedzi Legnica. Doświadczony defensor rozpoczynał przygodę z profesjonalnym futbolem od występów na boiskach La Ligi. Z kolei od kilku lat kontynuuje swoją karierę na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy i teraz rozpocznie nową przygodę w Fortunie 1. Lidze.

  • Jon Aurtenetxe na zasadzie wolnego transferu podpisał kontrakt z Miedzią Legnica
  • Obrońca przez ostatnie lata grał w 4. Lidze hiszpańskiej, z kolei na początku profesjonalnej kariery reprezentował barwy Athletic Bilbao

Jon Aurtenetxe podpisał kontrakt z Miedzią Legnica

Miedź Legnica to zespół, który w poprzednim sezonie 1. Ligi zajął siódme miejsce. Trzeba przyznać, że do baraży o awans do PKO Ekstraklasy zabrakło niewiele, więc aspiracje drużyny wzrosły, aby od jesieni powalczyć o najwyższe cele. Tym samym, władze wraz z rozpoczęciem letniego okna transferowego złożyły propozycję Joanowi Aurtenetxe. Obrońca miał ważny kontrakt z Las Rozas CF do końca czerwca i niespodziewanie przyjął ofertę od przedstawicieli Miedzi Legnica.

Trener zespołu – Wojciech Łobodziński planuje rozpocząć grę z trójką obrońców. Hiszpan bardzo dobrze zna ten system i w przeszłości występował również na lewym boku defensywy. Finalnie otoczenie zawodnika zaakceptowało dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia na kolejny rok.

“Aurtenetxe regularnie występował w młodzieżowych kadrach Hiszpanii. Z drużyną narodową zdobył mistrzostwo Europy do lat 19, będąc podstawowym obrońcą w trakcie turnieju. Urodzony w Amorebieta-Etxano piłkarz oprócz gry na środku defensywy może występować również z lewej strony linii obrony. Z Miedzią związał się dwuletnim kontraktem. Jon, witamy w Legnicy i życzymy powodzenia w barwach Miedzi!” – czytamy w klubowym oświadczeniu.

Ciekawa przeszłość

Jon Aurtenetxe przez pierwsze lata swojej kariery reprezentował barwy Athletic Bilbao (2009-2016). Łącznie rozegrał 92 spotkania w La Lidze, miał okazję wystąpić w finale Ligi Europy, z kolei w samych tych rozgrywkach uzbierał 18 występów. Co więcej, dwukrotnie mierzył się o trofeum Pucharu Króla.

Później próbował odzyskać dawną formę, ale po kilku nieudanych epizodach za granicą wrócił do kraju, gdzie wznowił karierę w 4. Lidze Hiszpańskiej. Teraz, gdy jego umowa z Las Rozas CF dobiegła końca mógł bez większych problemów przebierać w potencjalnych ofertach. Okazało się, że 29-latek trafił właśnie do Legnicy, żeby pomóc drużynie wywalczyć upragniony awans do PKO Ekstraklasy.

Przeczytaj również: Barry Douglas ponownie zagra w Polsce

Komentarze