Sebastian Kowalczyk skomentował mecz Pogoń – Osijek

Sebastian Kowalczyk
Sebastian Kowalczyk fot. PressFocus

Pogoń Szczecin nie była faworytem w starciu przeciwko NK Osijek w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji. Portowcy nie byli jednak zespołem słabszym na tle wicemistrzów Chorwacji w czwartkowy wieczór. Byli nawet aktywniejsi od rywali, a na kilka zdań komentarza pozwolił sobie po meczu Sebastian Kowalczyk. Pomocnik miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale nie potrafił zamienić ich na gola.

  • Pogoń bezbramkowo zremisowała w czwartkowym starciu z wicemistrzami Chorwacji
  • Portowcy są jednym z trzech polskich zespołów rywalizujących w eliminacjach do Ligi Konferencji
  • Komentarz na temat spotkania z Chorwatami wyraził jeden z kluczowych piłkarzy Granatowo-bordowych

Pogoń Szczecin wciąż z szansami na awans

Pogoń Szczecin ma za sobą pierwszy mecz o stawkę, a już w niedzielę rozegra swoje pierwsze spotkanie w PKO Ekstraklasie. Tym samym można przypuszczać, że z upływem czasu Portowcy będą coraz mocniejsi.

– Uważam, że to był dobry występ całego zespołu. Zagraliśmy konsekwentnie. Sam mogłem zdobyć bramkę. Czy mój występ spodobał się selekcjonerowi? Nie mnie to oceniać – mówił Sebastian Kowalczyk przed kamerą TVP Sport.

– Przyszło na mecz wielu kibiców, co na pewno pomaga. W perspektywie rewanżu będziemy musieli mocniej zaryzykować. Nie zagraliśmy z odpowiednim przekonaniem w trzeciej strefie. Mieliśmy sytuacje, ale nie zakończyliśmy ich golem – kontynuował piłkarz Portowców.

– Osijek jest rywalem w naszym zasięgu. Jesteśmy dobrym zespołem i możemy się mierzyć z takimi rywalami – podsumował Kowalczyk.

Czytaj więcej: Pogoń – Osijek: misja wciąż z realnym powodzeniem

Komentarze