Scepović kolejnym wzmocnieniem Jagielloniii

Stefan Scepvić
Stefan Scepvić fot. Jagiellonia Białystok

Stefan Scepović został trzecim nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok przed startem rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. 29-latek związał się z klubem z Podlasia roczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata.

Czytaj dalej…

Scepović, który ma na swoim koncie osiem występów i jednego gola w reprezentacji Serbii, przychodzi do Jagi z drużyny mistrza Węgier – MOL Vidi FC.

Rosły, mierzący 187 centymetrów wzrostu napastnik urodził się 10 stycznia 1990 roku w Belgradzie i to właśnie w tym mieście rozpoczynał swoją piłkarską karierę, grając kolejno dla FK Rad, Partizanie oraz OFK Belgrad. W tym ostatnim klubie zdołał zadebiutować w serbskiej Superlidze, co miało miejsce 19 kwietnia 2008 roku, w wygranym spotkaniu ze Smederevo 2:1. Dla OFK rozegrał w sumie 16 spotkań, w których strzelił jednego gola, ale w międzyczasie był też wypożyczany do mniejszych klubów serbskich – Mladi Radnik i Sopot.

Latem 2011 roku Scepović przeniósł się do Izraela. W klubie Hapoelu Akka młody wówczas Serb zanotował bardzo dobry sezon, strzelając 13 goli w 31 spotkaniach. Dzięki temu miał okazję ponownie zagrać w Partizanie Belgrad. Dzień 8 czerwca 2012 roku był dla niego wyjątkowo szczęśliwy – wtedy to Stefan podpisał dwuletni kontrakt z nowym klubem, jak i wziął ślub ze swoją partnerką – Jovaną.

W stolicy Serbii nowy napastnik Jagi radził sobie nieźle. Grał praktycznie w każdym meczu i w 15 występach strzelił 7 goli, do których dołożył jeszcze 6 asyst. Mimo to, wiosnę Scepović spędził ponownie w Izraelu. Na wypożyczeniu w Ashdod FC trafiał do siatki sześciokrotnie w 13 spotkaniach.

Przed sezonem 2013/14 29-letni obecnie zawodnik trafił do Hiszpanii, zostając wypożyczonym na trzy lata do Sportingu Gijon. W Segunda Division Scepović miał prawdziwe „wejście smoka”. Jako pierwszy zawodnik w historii klubu strzelał gole w każdym z pięciu pierwszych spotkań ligowych. Zdobywał nagrody “piłkarza miesiąca” i “piłkarza rundy”, przez co już zimą Sporting skorzystał z klauzuli wykupu, pozyskując Serba na stałe za milion euro. Sezon na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy Stefan zakończył z aż 23 bramkami i 9 asystami.

Komentarze