Sandecja w nowy sezon z nowym trenerem

Piotr Mandrysz
Piotr Mandrysz fot. GKS Katowice

Sandecja Nowy Sącz ma nowego trenera. Drużynę w nadchodzącym sezonie Fortuna I ligi poprowadzi Piotr Mandrysz, który podpisał dwuletnią umowę – poinformowała oficjalna strona klubu.

Czytaj dalej…

– Chciałbym podziękować zarządowi za obdarzone mnie zaufanie. Projekt jest bardzo ciekawy, sam fakt, że podpisuję dwuletni kontrakt pokazuje, że są ze mną związane określone oczekiwania. Myślę, że jest to wystarczający czas żeby móc zaprezentować się, z jak najlepszej strony. Zarówno ja jako szkoleniowiec, ale również drużyna, która po ostatnim trudnym sezonie wymaga przemeblowania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja panująca w Polsce nie jest łatwa, czasu jest praktycznie niewiele, za niespełna dziewięć dni mamy pierwsze spotkanie, bardzo prestiżowe, w Pucharze Polski z Rakowem. Musimy zrobić wszystko, aby te pozostałe dni spożytkować, abym ja mógł poznać zespół, a zespół mnie i zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością. Jeśli chodzi o sztab przybywam sam, jesteśmy na etapie kompletowania sztabu, w którym będzie II trener, trener analityk, trener bramkarzy oraz pozostałe osoby funkcyjne, które w każdym klubie tej klasy rozgrywkowej powinny być – powiedział nowy szkoleniowiec podczas konferencji prasowej, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zadowolenia z zatrudnienia nowego szkoleniowca nie kryje również Arkadiusz Aleksander, który od niedawna jest wiceprezesem Sandecji. – Bardzo nam miło gościć tutaj trenera Mandrysza, szkoleniowca z bardzo dużym doświadczeniem. Trener słynie z tego, że jest specjalistą od awansów. Zaliczył w swojej historii pięć awansów do lig wyższych, z czego większość do Ekstraklasy. Aby troszkę uspokoić oczekiwania kibiców, nie będziemy w tym roku przed trenerem stawiać celu awansu, choć miło by było pozytywnie się zaskoczyć. Chcemy ten rok potraktować jako przejściowy, chcemy przebudować zespół na przyszły sezon. Związane jest to z tym, że miasto ogłosiło przetarg na budowę stadionu. Chcemy, aby ten zespół, jak stadion będzie gotowy, mógł się włączyć w walkę o Ekstraklasę. Dziękuje prezesowi za wykonaną pracę, bo nie było łatwo namówić trenera Mandrysza, by pracował w Sandecji, bo jest to uznana marka. Ta praca, którą wykonaliśmy w ostatnich dniach powinna być doceniona. Dziękuję trenerowi, że przyjął naszą propozycję i mam nadzieję, że ta współpraca będzie trwała jak najdłużej – powiedział wiceprezes klubu.

Komentarze