Salamon z odpowiedzialnym podejściem do zawodu. “Czułem, ze potrzebuję pracy z zespołem”

Bartosz Salamon
Bartosz Salamon fot. PressFocus

Bartosz Salamon jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się murowanym faworytem do gry w reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. Zawodnik świetnie spisywał się w szeregach Lecha Poznań, który w trakcie kampanii 2021/2022 wywalczył mistrzostwo Polski. Po spektakularnym sukcesie piłkarza zmagał się z kłopotami zdrowotnymi.

  • Lech Poznań mocno liczy na Bartosza Salamona w rundzie wiosennej
  • Doświadczony zawodnik starał się po zakończeniu grania w 2022 roku pracować nad swoją dyspozycją
  • Piłkarz chciał nadrobić zaległości po czasie, gdy nie mógł pracować z powodu kontuzji

Salamon skupił się na ciężkiej pracy

Bartosz Salamon jest jednym z tych zawodników Lecha Poznań, który po ostatnim meczu rundy jesiennej nie udał się na urlop. Zawodnik zabrał się za treningi, mające na celu dojście do optymalnej dyspozycji po kontuzji.

Salamon do gry wrócił na początku listopada w trakcie potyczki z Villarreal w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Jednocześnie piłkarz wrócił do gry po siedmiu miesiącach przerwy, która była następstwem kontuzji.

To był niesamowity moment. Wzruszyłem się, to daje taką energię i motywację do pracy, dlatego też chciałbym gorąco podziękować wszystkim ludziom, którzy byli na stadionie i skandowali moje nazwisko, bo to był wyjątkowy moment dla mnie – rzekł Salamon cytowany przez LechPoznan.pl.

Zawodnik przyznał, że sam chciał po zakończeniu rundy jesiennej spokojnie popracować nad swoją formą. – To była moja inicjatywa, bo czułem, że potrzebuję pracy z zespołem i minut w sparingu, żeby łapać rytm – rzekł 31-latek.

Ten dodatkowy okres trwał nieco ponad tydzień, potem dostałem już urlop. Teraz pojawię się już na zajęciach z resztą drużyny 12 grudnia – zakończył Salamon.

Czytaj więcej: Murawski ocenił jesień w wykonaniu Lecha. “Dałbym nam piątkę”

Komentarze