Saganowski znów na ławce trenerskiej. Kontrakt już podpisany

Marek Saganowski
Marek Saganowski PressFocus

Marek Saganowski jak trener prowadził ostatnio Motor Lublin, z którego odszedł w czerwcu. 43-latka zatrudniła teraz Pogoń Siedlce.

  • Kilka miesięcy bez zatrudnienia pozostawał Marek Saganowski
  • 43-latek znalazł pracę w eWinner 2 Liga
  • Byłego opiekuna Motoru Lublin zatrudniła Pogoń Siedlce

Saganowski pozostał w eWinner 2 liga

Marek Saganowski pracę jako trener rozpoczął w 2018 roku od prowadzenia młodzieżowego zespołu Legii Warszawa. W tej roli pozostał rok. Później został asystentem Czesława Michniewicza w seniorach stołecznego klubu. Pod koniec 2020 roku zdecydował się na przyjęcie propozycji szkoleniowca w Motorze Lublin, gdzie oczekiwania były duże.

Saganowski w eWinner 2 liga miał za zadanie awansować na zaplecze Ekstraklasy. Cel ten był blisko realizacji, ale lublinianie zostali pokonani przez Ruch Chorzów w finale baraży. 43-letni szkoleniowiec w czerwcu tego roku przestał pełnić funkcję opiekuna Motoru. Kilka miesięcy później powrócił do pracy w zawodzie.

W poniedziałek Pogoń Siedlce poinformowała, że przyjęła dymisję, którą złożył trener Damian Guzek. Jego zespół w tym sezonie awansował do 1.8 finału Pucharu Polski, ale w lidze zajmuje przedostatnie miejsce. Drużynę z dołu tabeli wyciągnąć ma Saganowski, który oficjalnie podpisał kontrakt z Pogonią. Nie wiadomo jednak na jak długo z nowym pracodawcą związał się 43-latek.

Czytaj także: Radomiak pogłębił kryzys Piasta, piękne gole w Lubinie [WIDEO]

Komentarze