Ruch podpisał umowę z byłym reprezentantem Polski. Wielki powrót do Chorzowa

Maciej Sadlok
Maciej Sadlok PressFocus

Maciej Sadlok podpisał roczny kontrakt z Ruchem Chorzów. Obrońca po raz trzeci został zawodnikiem Niebieskich. Były reprezentant Polski ma być wielkim wzmocnieniem po awansie do Fortuna 1. Ligi.

  • Maciej Sadlok podpisał roczną umowę z pierwszoligowym Ruchem Chorzów
  • Stoper ostatnich osiem lat spędził broniąc barw Wisły Kraków
  • 33-latek po raz trzeci wiąże się z Niebieskimi

Sadlok wraca do Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów kontynuuje wzmacnianie kadry po tym, jak awansował do Fortuna 1. Ligi. Tym razem Niebiescy przygotowali dla swoich kibiców nie lada gratkę. Wrócił do nich bowiem Maciej Sadlok.

Środkowy obrońca po raz trzeci wiąże swoją przyszłość z Ruchem. Już w 2007 roku trafił do zespołu U19, a niedługo później zadebiutował w seniorskiej drużynie. Z chorzowianami zajął nawet trzecie miejsce w Ekstraklasie, a w 2010 roku odszedł do Polonii Warszawa. Wrócił po dwóch latach, a w 2014 roku podpisał umowę z Wisłą Kraków. To właśnie w Małopolsce spędził ostatnich osiem lat. Wraz z końcem sezonu 2021/2022 skończyła się jego umowa z Białą Gwiazdą i mógł sam zadecydować o kolejnym ruchu.

Podpisanie kontraktu z Ruchem to dla mnie jak powrót do domu. To tutaj dostałem pierwszą szansę w zawodowej piłce, spędziłem tu wiele lat i bardzo miło je wspominam. Cieszę się, że wracam i mam nadzieję, że pomogę drużynie na boisku realizować stawiane cele – powiedział 15-krotny reprezentant Polski.

W minionym sezonie Sadlok rozegrał 24 spotkania dla Wisły Kraków. Strzelił jednego gola w Ekstraklasie.

Komentarze