Rzuty karne wyłoniły finalistę baraży o Ekstraklasę

GKS Tychy-Górnik Łęczna
GKS Tychy-Górnik Łęczna Pressfocus

Pierwszy półfinał baraży o pierwszą ligę dostarczył ogromnych emocji. GKS Tychy wygrywał u siebie 1:0, ale Górnik Łęczna doprowadził do remisu. W serii rzutów karnych lepsi okazali się goście, którzy zagrają o udział w Ekstraklasie.

• Wyłoniony został pierwszy finalista baraży o Ekstraklasę
  • W pierwszym półfinale Górnik Łęczna wyeliminował GKS Tychy po serii rzutów karnych
  • Drugą parę półfinałową tworzą ŁKS Łódź i Arka Gdynia

Emocjonujący sezon zasadniczy

Sezon 2020/2021 w pierwszej lidze miał być emocjonujący i tak rzeczywiście się stało. Do ostatniej kolejki nie wiedzieliśmy, które drużyny awansują do Ekstraklasy. Kandydatów było trzech: Radomiak, Termalica oraz GKS-Tychy.

Radomianie pokonali 2:0 Koronę Kielce i wracają do Ekstraklasy po 36 latach przerwy. Znacznie krócej musiała czekać Termalica, która na koniec sezonu podzieliła się punktami ze Stomilem Olsztyn (0:0). Ostatni raz drużynę z Niecieczy w elicie oglądaliśmy w sezonie 2018/2019. Tyszanie zremisowali z ŁKS-em Łódź (1:1) i o Ekstraklasę musieli walczyć w barażach.

Dramat tyszan

Do bitwy o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce stanęły ekipy z: Tych, Gdyni, Łodzi oraz Łęcznej (kolejność według miejsca w tabeli). Pierwszy z dwóch pojedynków miał miejsce w Tychach między GKS-em, a Górnikiem.

Tyszanie objęli prowadzenie już w trzeciej minucie, gdy Kacper Piątek wykorzystał podanie od Jakuba Piątka i pewnym strzałem pokonał Gostomskiego. Po zmianie stron lepiej wyglądał Górnik, który zdominował rywala i doprowadził do remisu na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas Michal Mak pokonał bramkarza po uderzeniu z około trzynastu metrów. Wynik 1:1 nie zmienił się w dogrywce i arbiter zarządził rzuty karne. W nich 4:2 triumfował zespół z Łęcznej.

Górnik czeka aktualnie na rywala, którym będzie Arka Gdynia bądź ŁKS Łódź. Finał baraży o ekstraklasę zaplanowano w niedzielę 20 czerwca o godz. 20.40.