Rzeźniczak wzmocnił Nafciarzy

Jakub Rzeźniczak
Jakub Rzeźniczak fot. Wisła Płock

Kolejnym wzmocnieniem Wisły Płock przed sezonem 2019/2020 został Jakub Rzeźniczak! 32-letni obrońca parafował z klubem z Mazowsza roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W drużynie Nafciarzy będzie występować z numerem 25.

Czytaj dalej…

Urodzony 26 października 1986 roku Rzeźniczak ostatnio reprezentował barwy Karabachu Agdam, z którym w dwóch ostatnich sezonach sięgał po mistrzostwa Azerbejdżanu, a co więcej grał także w fazie grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W sumie zanotował 46 występów, w których zdobył jedną bramkę. Tylko w minionych rozgrywkach na boisku pojawiał się 21 razy.

Zanim wyjechał z kraju przez 13 lat był zawodnikiem Legii Warszawa. Pięć triumfów w Ekstraklasie, sześć w Pucharze Polski oraz jeden Superpuchar Polski to jego dorobek w zespole Wojskowych, co czyni go najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii tego klubu. Łącznie zagrał tam w 376 meczach, strzelając 15 goli.

W najwyższej lidze w Polsce uzbierał z kolei 285 gier, a poza Legią, występował także w Widzewie, z którego trafił na Łazienkowską i którego jest wychowankiem. W latach 2008-2014 zagrał również w 9 spotkaniach reprezentacji Polski.

Komentarze