Runjaić wskazał najlepszego zawodnika Ekstraklasy. “Pokazał absolutną jakość”

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. PressFocus

Pogoń Szczecin przegrała w środowym hicie PKO Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa (1:2). Zmniejszyły się tym samym szanse Portowców na mistrzostwo Polski. Po zakończeniu spotkania opinią na jego temat podzielił się opiekun ekipy ze Szczecina.

  • Pogoń Szczecin nie wykorzystała szansy w środowym meczu na przeskoczenie jednego z rywali w walce o mistrzowski tytuł
  • Granatowo-bordowi przegrali na swoim obiekcie z Rakowem
  • Kosta Runjaić nie potrafił pogodzić się z porażką swojego zespołu, ale docenił klasę jednego z zawodników rywali

Runjaić z ogromnym poczuciem niedosytu

Pogoń Szczecin dobrze zaczęła starcie z Rakowem Częstochowa. Portowcy na prowadzenie wyszli po bramce zdobytej przez Kamila Grosickiego. Po zmianie stron podopieczni Marka Papszuna zdołali jednak odwrócić losy rywalizacji o 180 stopni.

Dzisiaj piłka nożna pokazała się dla nas z tej brzydkiej strony. Przegrywamy mecz, którego nie powinniśmy przegrać. Mam dosyć jasne spojrzenie, jeśli chodzi o analizę tego meczu. Początek był taki “rozciągnięty”, ale takie były nasze oczekiwania – mówił Kosta Runjaić cytowany przez PogonSzczecin.pl.

Jak już zaczęliśmy grać, to my byliśmy tą lepszą drużyną, dominowaliśmy na boisku, ale to nie zawsze liczy się w piłce nożnej. Nie powinniśmy w taki sposób stracić bramki na 1:1, ale to był taki “świąteczny” strzał Gutkovskisa. Mieliśmy wcześniej możliwości, aby podwyższyć wynik, ale nie zrobiliśmy tego. Potem straciliśmy gola, ale mieliśmy okazje, aby strzelić na 2:1. Przy bramce na 1:2 pokazał Ivi swoją absolutną jakość. Strzelił w tym sezonie już 17 goli, ma 6 asyst i jest na pewno teraz najlepszym zawodnikiem w Ekstraklasie – dodał opiekun Portowców.

Pogoń w najbliższą niedzielę zmierzy się u siebie z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się w Szczecinie o 17:30.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Lech i Raków w grze o mistrzowski tytuł [WIDEO] – podsumowanie 31. kolejki

Komentarze