Runjaić: Stal była silną i waleczną drużyną

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. Ekstraklasa SA

Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić nie miał większych uwag do swoich podopiecznych po pokonaniu na wyjeździe Stali Rzeszów 1:0 (0:0) w pierwszym środowym meczu I rundy rozgrywek o Puchar Polski.

Czytaj dalej…

Zwycięskiego gola dla “Portowców” w stolicy Podkarpacia zdobył osiemnaście minut przed końcem Benedikt Zech, który skutecznie dobił piłkę do siatki po uderzeniu Tomasa Podstawskiego.

– Naszym celem był awans. Wygraliśmy zasłużenie. Im dłużej trwał mecz, tym boisko było bardziej wymagające. Zdobywaliśmy jednak przewagę. Wiedzieliśmy, że to będzie trudny i twardy mecz. Podjęliśmy walkę – wyznał Runjaić dla oficjalnego serwisu Pogoni.

– Teraz najważniejsze jest, aby zebrać siły na niedzielne starcie z Jagiellonią Białystok. Stali Rzeszów życzę wszystkiego dobrego w kolejnych spotkaniach. Oglądaliśmy mecze Stali i wiedzieliśmy, że to silna drużyna. Też chcieli awansować do kolejnej rundy – podkreślił niemiecki szkoleniowiec.

– Spodziewaliśmy, że będzie liczyła się nie tylko gra, ale też czysta walka. W drugiej połowie dominowaliśmy. Chcieliśmy zdobyć drugiego gola i uzyskać więcej spokoju. W tym meczu liczył się nie tylko sposób gry, ale i mocna, boiskowa walka – dodał Runjaić.

Komentarze