Runjaić: przed nami osiem finałów

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić PressFocus

Liderująca w tabeli PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin w pierwszym meczu po przerwie na reprezentacje zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Szkoleniowiec Portowców Kosta Runjaić podczas konferencji prasowej przestrzegał swoich zawodników przed zlekceważeniem rywala. 

  • W meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna
  • Portowcy zajmują obecnie fotel lidera, mając jeden punkt przewagi nad Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa
  • Mecz Górnik – Pogoń rozegrany zostanie w najbliższą sobotę

Portowcy nie zlekceważą rywala

– Nie tylko dla nas w tej partii sezonu jest wysoko postawiony cel. Również inne drużyny mają swoje cele. Nasza sytuacja w górze tabeli jest całkiem jasna, w czołówce jest dość ciasno, więc musimy się starać wygrać każdy mecz. Górnik nie musi wygrywać każdego meczu, ale musi się starać regularnie punktować. W związku z tym ten mecz będzie dla nas wyzwaniem i na pewno będzie to ciężki mecz. Piłkarze Górnika grają dobrze u siebie, na własny boisku uzyskali chociażby remis z Rakowem Częstochowa. Tworzą drużynę, która potrafi grać w piłkę. W sobotę musimy być w pełni skoncentrowani od pierwszej minuty meczu, energetyczni, musimy być monolitem. Musimy starać się wygrywać pojedynki jeden na jeden, dogrywać dokładnie piłki do przodu i jak najlepiej zachowywać się w kluczowych strefach boiskach – mówił Runjaić cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Na pewno nie zlekceważymy tego przeciwnika. Mamy osiem tygodni, przed nami osiem finałów. Kto by pomyślał, że Włosi nie zakwalifikują się na mistrzostwa świata? Taka jest właśnie piłka. Można grać przez 90 minut na jedną bramkę, dominować, a przeciwnik strzela jednego gola i wygrywa mecz. Będziemy musieli więc być w pełni skoncentrowani. Znam swoich chłopców, widziałem, jak w przerwie na reprezentacje wyglądali na treningach, jak się zachowywali. Te treningi wyglądały naprawdę dobrze. Nie mam więc obaw, że którykolwiek z nich odda przeciwnikowi choćby centymetr boiska. Respektujemy naszego rywala, ale znamy tez swoją jakość i wiemy, jak mamy grać. Przed nami ostatnie 8 meczów i żaden z tych meczów nie będzie łatwy – kontynuował.

Runjaić skomentował również sytuację kadrową swojej drużyny: – Gorgon i Smoliński są kontuzjowani już od dłuższego czasu, Zecha nie udało nam się też jeszcze postawić na nogi. Wszyscy inni zawodnicy są gotowi do gry.

Komentarze