Runjaic ocenił dyspozycję piłkarzy Legii. “Każdy z graczy może się poprawić”

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic fot. PressFocus

Legia Warszawa zmierzy się w piątek z Miedzią Legnica. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą reprezentacyjną. Kosta Runjaic jest przekonany, że wszyscy jego zawodnicy mogą się jeszcze poprawić.

  • Legia Warszawa zagra z Miedzią Legnica w piątek o godzinie 20:30
  • Kosta Runjaic wspomina porażkę 0-4 z Rakowem Częstochowa
  • Niemiecki szkoleniowiec przyznał, że jego podopieczni mogą spisywać się dużo lepiej

Piłkarze Legii mają spore pole do poprawy

Legia Warszawa ma szansę spędzić przerwę reprezentacyjną na fotelu lidera Ekstraklasy. Kluczowym warunkiem jest natomiast piątkowe zwycięstwo z Miedzią Legnica. Kosta Runjaic wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z beniaminkiem.

Niemiecki szkoleniowiec wrócił pamięcią do rywalizacji z Rakowem Częstochowa, która zakończyła się porażką 0-4. Przyznał, że był to blamaż, lecz nie zamierza wyciągać z niego pochopnych wniosków. Spotkanie z Miedzią Legnica jest dobrą szansą na rehabilitację.

Mecz z Miedzią stanowi możliwość do rehabilitacji, chcemy i musimy ją wykorzystać. Wynik 0:4 nie odzwierciedla w pełni przebiegu spotkania, ale nie chcę koloryzować, to był łomot i musimy się po nim podnieść. Jeszcze raz powtórzę, nie chcemy niczego upiększać, nie będziemy szukać wymówek, Raków pokazał, czemu od dwóch sezonów znajduje się w ścisłej czołówce tej ligi. Ale byłbym słabym trenerem, gdybym przesadnie dramatyzował, to był jeden mecz, jedna porażka i teraz mamy szansę poprawić nasz dorobek punktowy i na przerwę na kadrę zejść z 20 punktowym dorobkiem – przekonuje Runjaic.

Runjaic został zapytany także o obecną dyspozycję piłkarzy Legii. Zgodził się z dziennikarzami, jakoby jego podopieczni nie byli na ten moment w najwyższej formie i mieli jeszcze spore pole do poprawy. Wyróżnił jedynie bramkarza Kacpra Tobiasza.

Wszołek, Baku, Kapustka czy Josue grają poniżej oczekiwań? Na pewno ważnym czynnikiem jest czas. Z wyjątkiem Tobiasza reszta piłkarzy gra poniżej możliwości. Każdy z graczy może się poprawić, mamy spore rezerwy w tym zakresie. Nie mogę powiedzieć że nie jestem zadowolony, mam inną perspektywę w ocenie zawodników i różni się ona od pańskiej. Na temat każdego zawodnika mogę opowiedzieć historię – o tym kiedy dołączył, czy brał udział w przygotowaniach, czy miał urazy – to wszystko ma wpływ na ich postawę. Nie jest to wymówka, ale suche fakty – uważa opiekun stołecznej drużyny.

Zobacz również: Lech przedłużył umowę z kluczowym piłkarzem. “Kolejne zaufanie ze strony klubu”

Komentarze