Ruch Chorzów przypieczętował awans do II ligi!

Piłkarze Ruchu Chorzów
Piłkarze Ruchu Chorzów fot. PressFocus

Ruch Chorzów zrealizował cel, jakim był awans do II ligi. Niebiescy po latach upokorzeń zaliczyli swoją pierwszą promocję od 14 lat. Jednocześnie ekipa z Cichej wraca na szczebel centralny, odbudowując powoli swoją markę.

  • Ruch Chorzów po trzech spadkach z rzędu w końcu zaliczył awans
  • Niebiescy na trzy kolejki przed końcem sezonu III ligi mają 12 punktów przewagi nad drugą Polonią Bytom
  • Chorzowianie legitymują się aktualnie bilansem 89 punktów na koncie

Ruch wraca na szczebel centralny

Ruch Chorzów odniósł w środę swoje 16. zwycięstwo z rzędu w III lidze. Dzięki wygranej nad drugim zespołem Miedzi Legnica (4:0) piłkarze Niebieskich są zatem pewni tego, że wygrali rozgrywki na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Podopieczni Łukasza Berety w III lidze w grupie III legitymują się aktualnie bilansem 89 punktów, wyprzedzając drugą Polonię Bytom o 12 oczek. Na bilans Ruchu składa się 29 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. W związku z tym w kolejnej kampanii będą bić się o awans do I ligi.

14-krotni mistrzowie Polski mają w tym sezonie do rozegrania spotkania z: Pniówkiem Pawłowice, LKS-em Goczałkowice i drugim zespołem Górnika Zabrze. Start nowego sezonu eWinner II ligi zaplanowany jest natomiast na 31 lipca.

Ruch dzięki awansowi do II ligi przerwał ostatnią fatalną passę, gdy zaliczył trzy kolejne spadki z ligi. W poprzedniej kampanii nie wywalczył natomiast promocji, na co wpływ miała sytuacja pandemiczna. Rozgrywki zostały przedwcześnie skończone i team z Chorzowa nie miał szansy, aby odrobić stratę do liderującej wówczas drugiej drużyny Śląska Wrocław.

Czytaj więcej: Wisła Kraków potwierdziła transfer nowego napastnika

Komentarze