Ruch Chorzów pozyskał nowego napastnika

Artur Pląskowski
Artur Pląskowski fot. PressFocus

Ruch Chorzów za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o pierwszym wzmocnieniu przed startem nowego sezonu ligowego. Szeregi Niebieskich wzmocnił Artur Pląskowski, który wzmocnił 14-krotnych mistrzów Polski na zasadzie wolnego transferu.

  • Ruch Chorzów sfinalizował pierwszy transfer przed nowym sezonie
  • Niebiescy wzmocnili się w ofensywie
  • Nowym napastnik chorzowian został Artur Pląskowski

Ruch z nowym piłkarzem

Ruch Chorzów niedawno wywalczył awans na zaplecze PKO Ekstraklasy, co było następstwem wygranych meczów barażowych kolejno z Radunią Stężyca (1:0) i Motorem Lublin (4:0). Niebiescy nie chcą się jednak zachłysnąć tym sukcesem.

Tuż o po fecie z okazji awansu do Fortuna 1 Ligi władze klubu za pośrednictwem swojego biura prasowego poinformowały, że nowe umowy podpisali bramkarz Jakub Bielecki i członkowskie sztabu szkoleniowego: Jarosław Skrobacz, Wojciech Grzyb i Jan Woś.

Tymczasem pierwszy dzień czerwca upłynął pod znakiem pierwszego wzmocnienia Ruchu przed nowym sezonem. Szeregi 14-krotrnych mistrzów Polski wzmocnił Artur Pląskowski, który szeregi Niebieskich ma wzmocnić w ataku.

28-latek podpisał kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W ostatnim sezonie eWinner 2 Ligi zawodnik rozegrał 29 meczów, strzelając w nich 12 goli.

Ruch przygotowania do nowej kampanii zacznie już 13 czerwca. W trakcie okresu przygotowawczego Niebiescy zaliczą zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów podjął kluczową decyzję przed występami w 1 Lidze

Komentarze