Ruch Chorzów podjął kluczową decyzję przed występami w 1 Lidze

Jarosław Skrobacz
Jarosław Skrobacz fot. PressFocus

Jarosław Skrobacz przedłużył kontrakt z Ruchem Chorzów, poinformowali 14-krotni mistrzowie Polski w oficjalnym komunikacie. Nowa umowa 54-latka będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

  • Jarosław Skrobacz zostanie na dłużej w Ruchu Chorzów
  • 54-letni trener przedłużył kontrakt z Niebieskimi
  • Chorzowianie w trakcie minionego weekendu wywalczyli awans na zaplecze Ekstraklasy

Jarosław Skrobacz porozumiał się z Ruchem

Ruch Chorzów powoli odbudowuje się w piłkarskiej rzeczywistości. Po trudnym czasie, gdy Niebiescy zaliczyli trzy spadki z rzędu, zwrot nastąpił w 2021 roku. Wówczas chorzowianie wywalczyli awans do eWinner 2 Ligi. Tymczasem w trakcie minionego weekendu Niebiescy wykonali kolejny krok i wygrali przepustkę do gry w Fortuna 1 Lidze.

Niebiescy wywalczyli awans na zaplecze PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwom w dwóch meczach barażowych. Chorzowianie w pokonanym polu pozostawili Radunię Stężyca (1:0) oraz Motor Lublin (4:0). Jarosław Skrobacz mógł zatem cieszyć się po raz drugi w karierze trenerskiej z wywalczenia awansu do 1 Ligi. Wcześniej ta sztuka udała mu się, gdy był opiekunem GKS-u Jastrzębie.

Ruch Chorzów w oficjalnym komunikacie poinformował natomiast, że podjął decyzję o parafowaniu nowej umowy z trenerem. Jarosław Skrobacz zostanie w klubie z Cichej co najmniej do końca czerwca 2024 roku. Podobnie wygląda sytuacja z jego asystentami Janem Wosiem i Wojciechem Grzybem, którzy wypracowali porozumienie na kolejne dwa sezony.

Nowa kampania Fortuna 1 Ligi wystartuje już w połowie lipca. Niebiescy aktualnie przebywają na urlopach, a do treningów mają wrócić w połowie czerwca.

Czytaj więcej: Cracovia ogłosiła przedłużenie kontraktu z obrońcą

Komentarze