Ruch Chorzów ogłosił kolejne wzmocnienie

Szymon Szymański
Szymon Szymański PressFocus

Ruch Chorzów poinformował, że ich barwy będzie reprezentował Szymon Szymański. 26-latek dołączy do drużyny 1 lipca tego roku.

  • Ruch Chorzów kontynuuje zbrojenia transferowe
  • Do beniaminka dołączy środkowy obrońca
  • Będzie on do dyspozycji trenera od nowego sezonu

Ruch dokonał transferu wewnątrz 1. Ligi

Ruch Chorzów to beniaminek Fortuna 1. Liga. Mimo tego były mistrz Polski ma szansę spędzić na tym poziomie rozgrywkowym tylko jeden sezon. Niebiescy są bowiem trzecią siłą ligi, z realną szansą na wymarzony powrót do Ekstraklasy. Od rundy rewanżowej Ruchowi pomogą wypożyczeni Przemysław Maj (Stal Mielec) i Michał Feliks (Radomiak Radom) oraz sprowadzony z rezerw Legii Kacper Skwierczyński.

Chorzowski klub od sezonu 2023/2024 będzie mógł też liczyć na nowego środkowego obrońcę. Ruch wzmocni Szymon Szymański, który do końca bieżących rozgrywek będzie jeszcze reprezentował Skrę Częstochowa. Po wygaśnięciu obowiązującego do czerwca kontraktu, przeniesie się do ekipy Niebieskich. 26-latek nie ukrywa radości z tego ruchu.

Bardzo się cieszę, że udało się podpisać umowę z Ruchem. To wielki Klub, dlatego to dla mnie duża sprawa. Znam tu wielu zawodników – część prywatnie, innych z boiska. Zdarzało się także grać przy Cichej i zawsze była tu wspaniała atmosfera. Nie mogę się już doczekać pierwszych treningów i meczów. Śmialiśmy się z prezesem Siemianowskim, że była to już trzecia próba przejścia do Ruchu, w końcu skuteczna. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – powiedział cytowany przez klubową stronę Szymon Szymański.

Czytaj także: Van den Brom o szansach na mistrzostwo. “Wiemy, że dystans jest duży, ale powalczymy”

Komentarze