Rozlosowano pary półfinałowe Fortuna Pucharu Polski

Fortuna Puchar Polski
Fortuna Puchar Polski fot. PressFocus

W czwartkowe wczesne popołudnie odbyło się losowanie par półfinałowych Fortuna Pucharu Polski. Brały w nim udziały drużyny z PKO Ekstraklasy i jedna z Fortuna 1 Ligi.

Obrońca trofeum zagra z nowym zespołem Wdowiaka

W środowy wieczór Piast Gliwice został ostatnim zespołem, który wywalczył awans do grona czterech najlepszych ekip w Pucharze Tysiąca Drużyn. Wcześniej przepustkę do gry w półfinale wywalczyły Cracovia, Arka Gdynia i Raków Częstochowa.

Gliwiczanie w pokonanym polu pozostawili Legię Warszawa, wygrywając 2:1. Podopieczni Michała Probierza pewnie pokonali Chojniczankę Chojnice 3:0. Z kolei Arkowcy pokonali 5:2 Puszczę Niepołomice, a częstochowianie pokonali 2:0 poznańskiego Lecha.

Po losowaniu par półfinałowych okazało się, że Raków Częstochowa stanie do rywalizacji z Cracovią. Tym samym ciekawe starcie czeka Mateusza Wdowiaka, który niedawno po trudnym okresie w szeregach Pasów dołączył do ekipy spod Jasnej Góry. Dlatego można się spodziewać ciekawego meczu.

Zdecydowanego faworyta trudno wskazać

Tymczasem w drugim półfinale Fortuna Pucharu Polski piłkarze Piasta Gliwice zmierzą się z Arką Gdynia. Spotkania odbędą się w czwartym tygodniu kwietnia.

Warte odnotowania jest to, że w losowaniu wziął udział selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Finał Pucharu Tysiąca Drużyn podobnie jak w minionym roku rozegrany zostanie w Lublinie. Obrońcą trofeum jest Cracovia, która w lipcu 2020 roku wygrała 3:2 po dogrywce z Lechią Gdańsk.

18:00 31. sierpnia 2022
LKS Lagow
Cracovia
Niestety nie posiadamy kursów w tym momencie. Sprawdź później.
18:00 31. sierpnia 2022
Ruch Wysokie Mazowieckie
Slask Wroclaw
Niestety nie posiadamy kursów w tym momencie. Sprawdź później.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 1. sierpnia 2022 12:15.

Pary 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski

Cracovia – Raków Częstochowa
Arka Gdynia – Piast Gliwice

Komentarze