Roman Kołtoń: Kacper Kozłowski – młody poeta futbolu!

Roman Kołtoń
Roman Kołtoń fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa wraca już w najbliższy piątek. W związku z tym pojawiają się różne pytania. Na te dotyczące walki o mistrzostwo Polski, uniknięcia spadku, czy objawiania sezonu na łamach Goal.pl odpowiedzieli: Cezary Kucharski (agent piłkarski), Filip Surma (dziennikarz Canal+) i Roman Kołtoń (dziennikarz Prawdy Futbolu / Polsatu Sport).

  • PKO Ekstraklasa po niedługiej przerwie w piątek wróci do gry
  • Już w pierwszej kolejce ciekawie zapowiada się starcia Lech – Radomiak i Pogoń – Górnik
  • Na łamach Goal.pl swoje zdanie na temat ligi wyrazili eksperci

Polska bramkarzami stoi!

PKO Ekstraklasa wystartuje w piątkowy wieczór z rundą jesienną. Głównym faworytem do wywalczenia mistrzostwa kraju jest Legia Warszawa. Kto będzie się bronił przed spadkiem? Stal Mielec, Radomiak, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Górnik Łęczna – wymienił były menedżer Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Kucharskiego.

Nieco inne zdanie ma dziennikarz Canal+. Filip Surma typuje, że łatwego sezonu nie będzie miała drużyna, która w ostatniej kampanii zakończyła rozgrywki na 15. pozycji. – Przede wszystkim nie życzę nikomu spadku. W ostatnich czterech latach zawsze z Ekstraklasy spadał jednak beniaminek, więc tu należy upatrywać takiego kandydata lub kandydatów. W poprzednim sezonie spadło Podbeskidzie, a Stal Mielec uratowała się w ostatniej kolejce. Drugi sezon z rzędu dla Stali również zapowiada się na taką walkę. Tym bardziej że w tym roku z Ekstraklasy spadają trzy zespoły – przekonuje dziennikarz od lat związany ze stacją, która transmituje ligowe spotkania.

PKO Ekstraklasa ma kilka kandydatów do objawiania sezonu. Roman Kołtoń pozwolił sobie na wskazanie kilku z nich, mając jednocześnie duże oczekiwania względem konkretnych zawodników. – Chciałbym, aby polska liga posmakowała jeszcze sezon Kacpra Kozłowskiego – młody poeta futbolu! Cieszę się na Dziekońskiego, Niemczyckiego, Misztę (Polska bramkarzami stoi!). Skibicki tak naturalny w ofensywie, że aż zaskakujące! – stwierdził dziennikarz.

W pierwszym meczu nowego sezonu Bruk-Bet Termalica zagra ze Stalą Mielec. Tymczasem w drugim piątkowym spotkaniu Lech Poznań zmierzy się z Radomiakiem.

Odpowiedzi ekspertów na wszystkie pytania na Goal.pl.

Czytaj więcej: Andrzej Grajewski: Ekstraklasa powinna liczyć 12 zespołów

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze