Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Rollercoaster w Szczecinie dla Lechii!

Aż siedem bramek padło w środowym spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym walcząca o mistrzostwo Polski Lechia pokonała na wyjeździe 4:3 Pogoń Szczecin. Co ciekawe wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu.

Pierwszy kwadrans spotkania należał do Lechii, która jednak nie udokumentowała swojej przewagi zdobyciem bramki. W kolejnych minutach gra się wyrównała, do głosu zaczęła również dochodzić Pogoń, ale ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola.

Sześć minut po przerwie na prowadzenie wyszli gospodarze. Po podaniu Kowalczyka na środek pola karnego, z około czternastu metrów na strzał zdecydował się Walukiewicz i zaskoczył bezradnego bramkarza Lechii.

W 62. minucie bliski doprowadzenia do wyrównania był Nalepa, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę. Osiem minut później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Lechii za zagranie piłki ręką przez Malca. Jedenastkę pewnym strzałem kilka chwil później wykorzystał Sobiech.

W 73. minucie Lechia była już na prowadzeniu. Po świetnym podaniu Mladenovicia za plecy obrońców, do futbolówki doszedł Michalak i pewnym strzałem z prawej strony pola karnego trafił do siatki. Nie był to jednak koniec emocji w tym meczu. Pogoń nie zamierzała się poddawać.

W 80. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po odegraniu piłki przez Hostikkę, do siatki trafił Kozulj. Ten sam zawodnik dwie minuty później wyprowadził Pogoń na prowadzenie i wydawało się, że gospodarze sięgną w tym meczu po komplet punktów.

Tymczasem w 84. minucie ponownie był remis. W pole karne z lewego skrzydła dośrodkował Lipski, Sobiech nie sięgnął piłki, ale ta wylądowała w siatce obok zmylonego bramkarza. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w 89. minucie Lechia rozstrzygnęła losy rywalizacji na swoją korzyść. Po szybkim kontrataku, sytuację sam na sam wykorzystał Sobiech, zapewniając swojej drużynie ważne trzy punkty.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:4 (0:0)

1:0 Walukiewicz 51′
1:1 Sobiech (k.) 71′
1:2 Michalak 73′
2:2 Kozulj 80′
3:2 Kozulj 82′
3:3 Lipski 84′
3:4 Sobiech 89′