Remis we Wrocławiu

Adam Buksa
Adam Buksa fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym niedzielnym spotkaniu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy, liderujący Śląsk Wrocław zremisował przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1:1 (1:1). Obie bramki padły przed przerwą – szybkie prowadzenie gospodarzom dał Pich, ale w 23. minucie, przepięknym trafieniem do remisu doprowadził Buksa.

Na dwie zmiany po remisie z Lechią w Gdańsku zdecydował się trener Lavicka – miejsca Stigleca i Płachety zajęli na murawie Hołownia oraz Musonda. Trzech zawodników po porażce z Wisłą Płock wymienił za to Kosta Runjaic – zamiast Podstawskiego, Łasickiego i Spiridonovicia, mogliśmy oglądać Zecha, Kozulja oraz Hostikkę.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie gry objęli prowadzenie – prawą stroną przedarł się Musonda, który zagrał do ustawionego w polu karnym Picha i choć Słowak nie trafił czysto w futbolówkę, to zdołał umieścić ją w siatce poza zasięgiem Stipicy.

Wrocławianie z prowadzenia cieszyli się nieco ponad kwadrans – w 23. minucie, kapitalnym uderzeniem z 25 metrów popisał się Buksa, pozostawiając Putnocky’ego bez szans na skuteczną interwencję. W końcówce okazję mieli jeszcze goście, ale strzał Hostikki wybronił Putnocky.

Po zmianie stron, tempo spotkania wyraźnie spadło i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Obie drużyny wyglądały, jakby remis był dla nich satysfakcjonującym rezultatem. Przez całe 45 minut nie padł żaden celny strzał i spotkanie we Wrocławiu zakończyło się remisem 1:1.

Kiedy następne mecze?

Teraz piłkarzy Śląska i Pogoni czeka dwa tygodnie przerwy, albowiem nadszedł czas przerwy reprezentacyjnej. Wrocławianie na mini-urlop udadzą się jako lider Ekstraklasy z punktem przewagi nad Jagiellonią i właśnie Pogonią. W następnej serii gier, Śląsk zagra z Górnikiem Zabrze, a Pogoń podejmie ŁKS Łódź.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1 (1:1)