Remis w Płocku

Zagłębie Lubin - Cracovia
Zagłębie Lubin - Cracovia fot. ASInfo

W ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy na stadionie Kazimierza Górskiego Wisła Płock mierzyła się z Zagłębiem Lubin. Bramki padły dopiero pod koniec spotkania, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Pierwsza odsłona spotkania toczyła się pod dyktando piłkarzy Martina Ševela. Drużyna z Lubina częściej stwarzała dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia oraz kontrolowała przebieg gry.

Przed końcem połowy kontuzji nabawił się Maciej Ambrosiewicz, który po zderzeniu z rywalem padł na ziemie. Ból nie pozwolił na kontynuację gry. Radosław Sobolewski zdecydował na zastąpienie swojego zawodnika Dawidem Kocylą.

Po przerwie gra nie ulegała zmianie i przypominała tą z pierwszej połowy. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 70. minucie, gdy zasłużone prowadzenie objął team z Lubina. Alan Czerwiński popisał się znakomitym podaniem w pole karne, gdzie Damjan Bohar skoczył najwyżej i strzałem z główki pokonał bramkarza gospodarzy.

Chwila nieuwagi w szeregach Zagłębia Lubin skończyła się fatalnie. Giorgi Merebashvili posłał perfekcyjne podanie w pole karne, które na bramkę zamienił Torgil Gjertsen. Strzał z główki z małej odległości w prawy dolny róg bramki był silny oraz precyzyjny. Dominik Hładun nie miał szans na skuteczną obronę.

Wynik nie uległ zmianie i zakończył się remisem. Goście na pewno mogą czuć niedosyt. Piłkarze Zagłębia zdecydowanie lepiej wyglądali na tle swojego przeciwnika.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

0:1 Damjan Bohar 70′
1:1 Torgil Gjertsen 75′