Raków Częstochowa - Łódzki KS
Raków Częstochowa - Łódzki KS fot. Raków Częstochowa

Remis w meczu beniaminków!

W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki ekstraklasy Raków zremisował w Bełchatowie z ŁKS-em 1:1.

Na stadionie GIEKSA Arena w Bełchatowie doszło do starcia dwóch beniaminków. Grający o awans do grupy mistrzowskiej Raków Częstochowa podejmował walczący o utrzymanie w ekstraklasie ŁKS Łódź.

Już od pierwszych minut spotkania gospodarze stosowali wysoki pressing, dzięki czemu stwarzali sobie sytuacje strzeleckie w polu karnym łodzian. Pokonać Malarza próbowali między innymi Musiolik i Brown Forbes.

Dość niespodziewanie w 32. minucie gola zdobyli piłkarze ŁKS-u. Pirulo dośrodkował z rzutu rożnego na pole karne, gdzie piłka odbiła się od Petraska i trafiła pod nogi Gracii, który wykorzystał zamieszanie i zdobył swoją drugą bramkę w ekstraklasie.

Mimo starań graczy spod Jasnej Góry do przerwy łodzianie wygrywali 1:0.

W 49 minucie piłkarze Rakowa doprowadzili do remisu wykorzystując stały fragment gry. Schwarz zagrał z rzutu wolnego piłkę na pole karne do Jarosława Jacha, który wygrał pojedynek z Sekulskim i uderzył po dłuższym słupku pokonując Malarza.

W drugiej połowie obie drużyny próbowały zdobyć gola dającego zwycięstwo, ale gościom brakowało precyzji w podaniach i celnych strzałów. Większe zagrożenie stwarzali gospodarze, szansę na gola miał Bartl i Brown Forbes. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W następnej kolejce rozgrywanej w środku tygodnia Raków Częstochowa zagra w Krakowie z Wisłą. Natomiast ŁKS podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok.