Remis w Kielcach

Adam Buksa
Adam Buksa fot. Grzegorz Wajda

Bramkowym remisem zakończyło się drugie piątkowe starcie w polskiej Ekstraklasie, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny z Kielc i Szczecina. Jako pierwsi prowadzenie objęli goście, ale pod koniec meczu pięknego gola wyrównującego zdobył Vato Arveladze.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy w 20. minucie gry. Wtedy to futbolówkę do bramki skierował Adam Buksa, który świetnie odebrał podanie od Kozulja, a następnie beż żadnego problemu pokonał bezradnego bramkarza gości.

Bardzo szybko szczecińska pogoń drugi raz umieściła piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż Radosław Majewski był podczas strzału na pozycji spalonej, co potwierdziła wideo-weryfikacja.

Co ciekawe podobnie było także pod koniec pierwszej części gry. Tym razem gola nie uznano jednak gospodarzom, gdyż na spalonym został złapany jeden z zawodników Korony Kielce.

Po zmianie stron świetną szansę na podwyższenie rezultatu miał Majewski. W 53. minucie powinno być 2:0, ale w ostatniej chwili świetną interwencją popisał się Michał Miśkiewicz, który uratował swój zespół przed stratą gola.

Ostatecznie mecz zakończy się jednak podziałem punktów. W 84. minucie na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego zdecydował się Vato Arveladze, który w bardzo efektowny sposób pokonał bramkarza gości. Tym samym Korona wywalczyła wyrównanie i dopisze sobie po tym starciu jeden punkt na ligowym koncie.