Reese nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin

Sören Reese (z prawej)
Sören Reese (z prawej) fot. Zagłębie Lubin

Sören Reese został wypożyczony do Zagłębia Lubin. Obrońca będzie występował w klubie z Dolnego Śląska do zakończenia sezonu 2020/2021. Miedziowi zapewnili sobie także opcję pierwokupu duńskiego defensora.

Czytaj dalej…

Reese rozpoczął swoją piłkarską karierę w klubie Jammerbugt FC. W styczniu 2015 roku obrońca został pozyskany przez zespół Viborg FF. W barwach De Grønne rozegrał równo 100 spotkań, a także strzelił siedem goli i zanotował tyle samo asyst.

Przed startem sezonu 2018/19, defensor zasilił drużynę trzykrotnego mistrza Danii, FC Midtjylland. Niemal od razu został jednak wypożyczony do AC Horsens, w którym przez rok czasu wystąpił w 23 pojedynkach oraz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował. Ostatnie pół roku Duńczyk również spędził na wypożyczeniu, lecz tym razem w klubie Esbjerg fB. W ekipie pięciokrotnego mistrza kraju, Sören 10 razy wybiegł na boisko oraz zaliczył dwa kluczowe podania.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia Lubin i będę częścią tego projektu. Przed podpisaniem umowy rozmawiałem ze znajomymi i bardzo dobrze wypowiadali się o Polsce i tutejszej ekstraklasie. Miałem przyjemność poznać choćby Rafała Kurzawę i również polecał mi ten kierunek. Przychodzę do Lubina, aby pomóc w osiąganiu lepszych wyników i chce tutaj pisać swoją historię – powiedział tuż po podpisaniu umowy Reese.

Komentarze