Ramirez: musimy mieć mentalność pierwszoligowców

Kiko Ramirez
Kiko Ramirez PressFocus

Wisła Kraków stara się wrócić do Ekstraklasy. Pomóc w tym ma Kiko Ramirez. Hiszpan zdradził co będzie kluczem do sukcesu w Fortuna 1. Liga.

  • Wisła Kraków i Kiko Ramirez podjęli się współpracy
  • Hiszpan zdradził jakiego typu graczy chce zakontraktować
  • Przyznał on też, że Biała Gwiazda musi mieć aktualnie mentalność pierwszoligowca

Wisła Kraków musi mieć pokorę

Od niedawna Kiko Ramirez znów pracuje w Polsce. Hiszpana w roli dyrektora sportowego zatrudniła Wisła Kraków. Jej celem jest aktualnie awans do Ekstraklasy. Realizacja tej misji idzie powoli, ponieważ Biała Gwiazda to dziesiąty zespół w Fortuna 1. Liga. O tym jak należy radzić sobie na zapleczu elity, w rozmowie z Justyną Krupą opowiedział Kiko Ramirez.

My nie będziemy wygrywać meczów tym, że jesteśmy Wisłą Kraków. Nawet nie tym, że jesteśmy w teorii lepszym zespołem. W tej lidze, w Fortuna I Lidze nie wygrywają najlepsi. Wygrywają sprytniejsi! A także ci, którzy więcej biegają i lepiej walczą. Rywalizujemy w I lidze i musimy mieć mentalność pierwszoligowców – twierdzi Hiszpan.

Musimy być pokorni. Choć oczywiście myślę o Ekstraklasie i te transfery, które zamierzamy zrobić, będą dobre pod kątem Ekstraklasy. Myślimy przyszłościowo. Ale teraz ci zawodnicy muszą zrozumieć, że są w I lidze. Pewnie w Ekstraklasie, jak do niej awansujemy, będą się bawić lepiej. Na razie muszą więcej biegać – dodał dyrektor sportowy Wisły.

Chcemy ściągnąć zawodników, którzy mają w sobie chęć rozwoju. Niczego przed nimi nie ukrywamy, przedstawiamy im realny obraz sytuacji. Chcemy uporządkować klub pod względem sportowym. Tak, by było to widoczne też w szatni i żeby zawodnicy widzieli, że wszystko jest pod kontrolą – podkreślił Kiko Ramirez.

Czytaj także: Carlitos chciał latem wrócić do Wisły Kraków

Komentarze