Raków z trzema punktami w Płocku

Piłki w siatce
Piłki w siatce fot. Sport Pictures

Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Rakowa Częstochowa. We wtorkowy wieczór pokonali 2:0 na wyjeździe Wisłę Płock.

Pojedynek w Płocku bardzo dobrze rozpoczął się dla Rakowa. Podopieczni Marka Papszuna wyszli na prowadzenie w 10. minucie. Po zagraniu Szczepańskiego spod linii końcowej, piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Damian Michalski.

Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie. Tym samym Raków schodził na przerwę, z trzeba powiedzieć, zasłużonym prowadzeniem.

W 60. minucie goście z Częstochowy zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego uderzeniem głową piłkę w bramce umieścił Tomas Petrasek.

W kolejnych minutach Raków kontrolował wydarzenia na boisku, choć od 78. minuty miał utrudnione zadanie, Nafciarze grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sapała. Wynik 2:0 dla Rakowa utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Wisła Płock – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

0:1 Michalski (sam.) 10′
0:2 Petrasek 60′