Raków z trzema oczkami

Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu
Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu fot. Raków Częstochowa

Zawodnicy Rakowa wygrali z Lechią 2:1. Dla gości to pierwsza porażka w tej kampanii.

Piłkarze Rakowa mogli objąć prowadzenie już w piątej minucie, lecz Nalepa w porę interweniował po uderzeniu Musiolika.

Kilka minut potem gracze beniaminka znowu mogli zdobyć bramkę na 1:0, lecz bramkarz Lechii obronił uderzenie Apolinarskiego. W 14. minucie golkiper przyjezdnych poradził sobie ze strzałem Musiolika.

W 32. minucie blisko szczęścia był Azemović. Siedem minut potem swoimi umiejętnościami wykazał się zaś Gliwa i cały czas mieliśmy 0:0.

Premierowa bramka w tym spotkaniu padła w 40. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Brown Forbes. Goście szybko odpowiedzieli, ale trafienie Sobiecha po wideoweryfikacji nie zostało jednak uznane.

Pięć minut po zmianie stron gospodarze podwyższyli. Gola zaliczono Sapale, aczkolwiek duży udział w tej bramce miał Nalepa, od którego odbiła się piłka i kompletnie zmyliła Kuciaka.

W 53. minucie zawodnicy Lechii mieli dogodną sytuację, ale nie wykorzystał jej Paixao, który musiał uznać wyższość interweniującego bramkarza Rakowa. W 60. minucie Brown Forbes został zaś zatrzymany przez bramkarza Lechii.

W 70. minucie podopieczni Stokowca mogli zdobyć bramkę kontaktową. Gliwa tym razem zatrzymał szarżującego Peszkę.

Ostatecznie wynik tego spotkania to 2:1 dla Rakowa. Bramkę dla Lechii z rzutu karnego w doliczonym czasie zdobył bowiem Sobiech. Na więcej gości już stać nie było.

Raków – Lechia 2:1 (1:0)

1:0 Brown Forbes 41′
2:0 Sapała 51′
2:1 Sobiech 90+1′ (k.)