Jarosław Jach
Jarosław Jach fot. Grzegorz Wajda

Raków z trzecią wygraną

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zapisał na swoje konto Raków Częstochowa, który w roli gospodarza będzie większych problemów pokonał 2:0 Arkę Gydnia.

Beniaminek z Częstochowy na prowadzenie wyszedł w 31. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się wracający do Ekstraklasy Jarosław Jach, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Azemovicia z lewej strony boiska. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie, na którą gospodarze mogli schodzić z zasłużonym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie spotkania nadal lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy częściej gościli pod bramką rywali. Kibice, którzy zasiedli na trybunach stadionu w Bełchatowie, drugiego gola doczekali się w 80. minucie. Po bardzo dobrym podaniu Skórasia, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki do siatki trafił Felicio Brown Forbes.

Raków Częstochowa – Arka Gdynia 2:0 (1:0)