Raków wykorzystał decyzję FIFA. Hitowy transfer częstochowian

Vladyslav Kochergin
Vladyslav Kochergin fot. Raków Częstochowa

Vladyslav Kochergin wzmocnił Raków Częstochowa. Ukrainiec został wypożyczony, ale od 1 lipca definitywnie będzie już piłkarzem tego klubu.

  • Do Rakowa dołączył nowy zawodnik
  • Barwy częstochowian reprezentować będzie
  • Ukrainiec według portalu Transfermarkt wart jest dwa miliony euro

W Częstochowie marzą o mistrzostwie

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się niedawno, ale ta piłkarska trwa już wiele tygodni. W jej trakcie Raków nie przegrał ani razu, a mimo to nie jest liderem Ekstraklasy. Tracący punkt do Pogoni częstochowianie, chcą za wszelką cenę wygrać mistrzostwo Polski. W tym celu dokonują transferów.

FIFA i UEFA postanowiły, że wobec aktualnej sytuacji na świecie, piłkarze z ligi ukraińskiej i rosyjskiej mogą zmieniać kluby poza oknem transferowym, a następnie podpisać kontrakt do 30 czerwca. Z tej możliwości skorzystał Raków. Niedawno częstochowian wzmocnił Luka Gagnidze, Gruzin wypożyczony z Dynamo Moskwa. Na tym nie koniec.

Do Rakowa dołączył Vladyslav Kochergin, czyli ukraiński prawy pomocnik, do niedawna broniący barw Zori Ługańsk. Wyceniany przez Transfermarkt na dwa miliony euro 25-latek, w tym sezonie strzelił pięć goli oraz zaliczył trzy asysty. Zawodnik ten został wypożyczony na do 30 czerwca.

Kochergin od 1 lipca formalnie będzie już piłkarzem Rakowa. Umowa Ukraińca z Zorią wygasa za kilka miesięcy, więc 25-latek mógł już w styczniu związać się z ekipą Marka Papszuna, co też uczynił.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i zostałem tak ciepło przywitany. Chciałbym wrócić do normalnych treningów, żeby jak najszybciej moja gra pomogła drużynie. Jestem dumny z tego, że będę grał w Polsce i dziękuję Polakom, że tak pomagają Ukrainie – rzekł Kochergin.

Czytaj także: Runjaić nowym trenerem Legii Warszawa? Ciekawy wpis Bońka

Komentarze