PKO Ekstraklasa

Raków wygrywa ze Śląskiem

W jednym poniedziałkowym spotkaniu 12. kolejki PKO Ekstraklasy, Raków Częstochowa skromnie 1:0 pokonał u siebie Śląsk Wrocław.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gole, ale zdecydowanie lepsze wrażenie po sobie pozostawili zawodnicy Rakowa, którzy znacznie częściej gościli pod bramką przeciwnika.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Raków stwarzał sobie więcej sytuacji, ale wynik meczu nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się bezbramkowym remisem, w 90. minucie zwycięskiego gola dla Rakowa zdobył Piotr Malinowski, który pokonał bramkarza Śląska spokojnym strzałem z trzynastu metrów.

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

1:0 Malinowski 90′

Raków: Szumski – Petrasek, Piątkowski (88′ Musiolik), Kościelny, Jach – Sapała, Schwarz, Babenko, Bartl (70′ Malinowski), Szczepański (82′ Skóraś) – Brown Forbes.

Śląsk: : Putnocky – Broź, Puerto (72′ Hołownia), Pawelec, Stiglec, Zivulić – Mączyński, Musonda, Pich, Płacheta (85. Expósito) – Marković (77′ Radecki).