Raków – Wisła. Adrian Gula: każdy początek przynosi nowe oczekiwania

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków w pierwszym ligowym meczu w 2022 roku zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Biała Gwiazda przystąpi do tej potyczki, chcąc odnieść siódme zwycięstwo w sezonie. Przed tym starciem głos zabrał trener wiślaków, który opowiedział między innymi o sytuacji kadrowej swojej drużyny. Jednocześnie dał do zrozumienia, że z klubem rozstanie się Felicio Brown Forbes.

  • Bardzo interesująco zapowiada się niedzielna potyczka Raków – Wisła
  • Biała Gwiazda przystąpi do tej potyczki w roli underdoga
  • Przed niedzielnym bojem swoją opinią na temat wznowienia rozgrywek podzielił się trener Białej Gwiazdy

Gula z szacunkiem o Rakowie

Wisła Kraków po rozegraniu 19 spotkań ligowych legitymuje się bilansem 21 punktów na koncie. Tymczasem najbliższy rywal 13-krotnych mistrzów Polski może pochwalić się dorobkiem 35 oczek, walcząc o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.

Wisła będzie musiała radzić sobie na pewno bez Jakuba Błaszczykowskiego. Ponadto wyłączeni z gry są: Alan Uruga, czy Serafin Szota. Niepewny występu jest natomiast Giergij Żukow.

Dla mnie znak zapytania jest mniejszy, bo jesteśmy razem codziennie. Oczywiście, to Ekstraklasa wszystko zweryfikuje, nie same treningi czy sparingi. To jest piłka nożna – trzeba reagować na boisku, kontynuować proces budowy, który rozpoczęto – mówił Adrian Gula cytowany przez oficjalną stronę Wisły Kraków.

Jeśli jest ruch w szatni, zawsze trzeba utrzymać charakter i team spirit. Resztę można potem zbudować. Wierzę, że wiele rzeczy drużyna już zna, nad nimi pracowała i ufam, że to pokaże w drugiej rundzie – dodał opiekun wiślaków.

W niedzielnym starciu rywalem Wisły będzie Raków Częstochowa. Gula jest świadomy mocny stron ekipy Marka Papszuna. – Wiemy, że ten zespół jest fajnie budowany, widać świetną pracę klubu. To będzie wyzwanie – ale każdy mecz zaczyna się z czystym kontem 0:0, ważne, aby kompaktowo trzymać się planu i w tym meczu wywalczyć jak najkorzystniejszy wynik. To początek drugiej rundy, a każdy początek przynosi nowe oczekiwania – na to się cieszymy i wierzę, że drużyna będzie gotowa, pokaże, jak jest przygotowana na tak jakościowego rywala, jak Raków – rzekł trener Białej Gwiazdy.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 20. kolejkę

Komentarze