Raków złożył ofertę za młodzieżowego reprezentanta Polski

Tomasz Pieńko
Tomasz Pieńko PressFocus

Raków Częstochowa stara się o pozyskanie Tomasza Pieńko z Zagłębia Lubin. “Medaliki” złożyły nawet ofertę za 18-latka, którą Zagłębie Lubin jednak odrzuciło.

  • Tomasz Pieńko znalazł się na celowniku Rakowa Częstochowa
  • 18-letni pomocnik lub napastnik występuje w Zagłębiu Lubin
  • “Miedziowi” odrzucili pierwszą ofertę za swojego zawodnika

Raków przechwyci młodego piłkarza ligowego rywala?

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Tomasza Włodarczyka z serwisu “Meczyki.pl”, Raków Częstochowa złożył ofertę za Tomasza Pieńko z Zagłębia Lubin. Propozycja miała opiewać na 450 tysięcy euro, lecz “Miedziowi” na nią nie przystali. Nie wiadomo, czy “Medaliki” zdecydują się podbić stawkę, aby zrealizować ten transfer.

Tomasz Pieńko jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem – może występować zarówno w pomocy, jak i w ataku. 18-letni piłkarz mierzy 185 cm wzrostu i uznawany jest za wielki talent.

Perspektywiczny zawodnik niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski do lat 21, a wcześniej przywdziewał koszulkę także innych kadr juniorskich.

Tomasz Pieńko to wychowanek akademii Zagłębia Lubin, dla którego pierwszego zespołu rozegrał już 29 meczów, strzelił 1 bramkę i zaliczył 1 asystę. W tym sezonie na boiska Ekstraklasy wybiegał czternaście razy, w tym cztery razy w wyjściowej jedenastce.

Portal “Transfermarkt” wycenia wszechstronnego zawodnika na 500 tysięcy euro.

Komentarze