Raków sięgnie głęboko do portfela

Stratos Svarnas
Stratos Svarnas PressFocus

Marek Papszun jest zadowolony z tego jak spisuje się Stratos Svarnas. Raków ma w planach wykup Greka za prawie milion euro.

  • Raków zdecydował się na wykupienie wypożyczonego zawodnika
  • Na dłużej w Częstochowie ma zawitać Stratos Svarnas
  • Wicemistrz Polski na Greka wyda prawie milion euro

Raków pewny kosztownej inwestycji

W ostatnich latach Raków stał się czołowym klubem w Polsce. Częstochowianie dwukrotnie sięgnęli po krajowy puchar, a ponadto wywalczyli medale mistrzostw Polski. Drużynie Marka Papszuna do szczęścia brakuje już tylko złotego krążka w Ekstraklasie oraz fazy grupowej europejskich pucharów. Realizacja tych marzeń zdaje się być na dobrej drodze.

Raków ma w Ekstraklasie siedem punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa. Częstochowianom w wywalczeniu mistrzostwa Polski pomaga sprowadzony tego lata Stratos Svarnas. 24-latek to środkowy obrońca, który dopiero w tym sezonie opuścił Grecję i występuje poza swoim krajem. Była to dla niego dobra decyzja. Svarnas rozegrał w tym sezonie 19 meczów, w których strzelił jednego gola oraz zaliczył trzy asysty.

Svarnas jest wypożyczony z AEK-u Ateny na sezon 2022/2023. Raków widzi, że sprowadzenie Greka było trafnym posunięciem. 24-latek spisuje się na tyle imponująco, że ma on zostać wykupiony przez częstochowian, którzy zagwarantowali sobie tę opcję w umowie. Definitywny transfer Svarnasa ma kosztować lidera Ekstraklasy 800 tysięcy euro, co jest korzystną ceną. Portal Transfermarkt wycenia bowiem Greka na 1,4 miliona euro. AEK ma ponadto dostać 20% od kolejnego transferu stopera, który będzie jednym z najdroższych zawodników w historii Rakowa. Podobną kwotę jak za Svarnasa, częstochowianie wydali na Deiana Sorescu.

Czytaj także: Djurdjevic zdruzgotany postawą Śląska. “Nie wiem co powiedzieć”

Komentarze