Raków przegrywa, Korona z kompletem

Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu
Prezes Rakowa Wojciech Cygan i trener Marek Papszu fot. Raków Częstochowa

Zawodnicy beniaminka przegrali z Koroną 0:1. Kielczanie zdobyli zatem pierwsze trzy oczka w tej kampanii.

Co działo się w tej konfrontacji? Piłkarze gości mogli objąć prowadzenie już w czwartej minucie. Skutecznie w bramce beniaminka interweniował jednak Gliwa – po uderzeniu Djuranovicia.

Kilkadziesiąt sekund później znowu w pojedynku tych dwóch zawodników górą był golkiper ekipy z Częstochowy. Bramkarz Rakowa poradził sobie potem również ze strzałem Papadopulosa.

W 21. minucie Malinowski zagrał do Musiolika, ale ten przestrzelił w dogodnej sytuacji. W 34. minucie Gliwa po raz kolejny znakomicie obronił zaś strzał Djuranovicia.

Kilka minut po zmianie stron zawodnicy gości objęli prowadzenie. Z rzutu karnego nie pomylił się Kovacević.

W 76. minucie dobrą akcję przeprowadził Cebula. Podał do jednego ze swoich kolegów, ale ten w dobrej sytuacji trafił tylko w bramkarza beniaminka.

Kilkadziesiąt sekund później do wyrównania mógł doprowadzić Nouvier. Na wysokości zadania stanął jednak Sokół.

W 87. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadzili przyjezdni. Lobować bramkarza beniaminka próbował Pućko, lecz zabrakło mu centymetrów do szczęścia.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Raków – Korona 0:1 (0:0)

0:1 Kovacević 49′ (k.)