Raków pozyskał byłego reprezentanta Polski

Piłkarze Rakowa Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa fot. Dariusz Hermiersz / Gornikzabrze.pl

Były reprezentant Polski, Maciej Wilusz, został we wtorek piłkarzem Rakowa Częstochowa. 31-letni obrońca związał się z klubem trzyletnią umową – poinformowała oficjalna strona zespołu.

Czytaj dalej…

Umowa Wilusza z Rakowem, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku, ma również opcję przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy.

– Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego Klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom – powiedział Paweł Tomczyk, szef działu skautingu Rakowa, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Trzy lata Wilusza w Rosji

Doświadczony defensor do Rakowa Częstochowa przenosi się na zasadzie wolnego transferu, po tym jak rozstał się niedawno z rosyjskim Urałem Jekaterynburg. W Rosji Wilusz spędził ostatnie trzy lata, większość czasu występując w barwach FK Rostów. W tamtejszej ekstraklasie rozegrał łącznie 50 spotkań, zdobywając jednego gola.

Wcześniej występował na boiskach Ekstraklasy, broniąc barw takich klubów jak GKS Bełchatów, Lech Poznań i Korona Kielce. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wystąpił 80 razy. Na swoim koncie ma również cztery występy w drużynie narodowej.

Transferowa ofensywa Rakowa

Pozyskanie Macieja Wilusza to już piąty transfer Rakowa Częstochowa przed nowym sezonem. Wcześniej, dziesiąty klub poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy, sfinalizował transfery takich zawodników jak Marcin Cebula, Vladislavs Gutkovskis, Branislav Pindroch i Michał Litwa.

Z klubem pożegnali się natomiast Rusłan Babenko, Michał Gliwa, Jarosław Jach, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Andrija Luković i Bryan Nouvier.

Komentarze