Raków podjął decyzję w sprawie Udovicicia

Żarko Udovicić
Żarko Udovicić fot. PressFocus

Raków Częstochowa w oficjalnym komunikacie poinformował, że Żarko Udovicić żegna się z klubem. Kontrakt zawodnika z przedstawicielem PKO Ekstraklasy został rozwiązany za porozumieniem stron.

  • Raków Częstochowa rozstał się z Żarko Udoviciciem
  • Serb zakończył współpracę z Niebiesko-czerwonymi po siedmiu miesiącach
  • Na razie nieznana jest przyszłość 34-latka

Zakończyła się przygoda Udovicica z Rakowem

Raków Częstochowa pozyskał Żarko Udovicicia latem 2021 roku na zasadzie wolnego transferu z Lechii Gdańsk.

“Żarko Udovicić opuszcza Czerwono-niebieskich. Kontrakt z 34-letnim pomocnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Serb na Limanowskiego trafił w czerwcu 2021 roku. W tym czasie zanotował pięć występów w czerwono-niebieskich barwach. Żarko, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!” – brzmi oświadczenie Rakowa opublikowane na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Udovicić w Polsce zaliczył kilka klubów. Bronił barw kolejno: Zagłębia Sosnowiec, Lechii Gdańsk i Rakowa Częstochowa. Rozegrał w Ekstraklasie łącznie w 59 spotkaniach, notując w nich 12 trafień i 12 asyst.

Największymi sukcesami piłkarza są dwa Superpuchary Polski. Udovicić triumfował w tych rozgrywkach jako zawodnik Lechii Gdańsk (w sezonie 2019/2020) i Rakowa Częstochowa (w sezonie 2021/2022). W swoim piłkarskim CV zawodnik ma na swoim koncie takie kluby jak: Novi Pazar, Napredak, czy Mladost. Pierwsze kroki piłkarskie stawiał natomiast w OFK Morava Katrga.

Czytaj więcej: Raków wywiera presję na Pogoni i Lechu

Komentarze