Raków planuje przebudować ofensywę

Fabian Piasecki
Fabian Piasecki Pressfocus

Raków Częstochowa jest bliski sfinalizowania pierwszego letniego transferu. Szeregi wicemistrza Polski ma zasilić Fabian Piasecki ze Śląska Wrocław.

  • Fabian Piasecki wkrótce zmieni barwy klubowe
  • Napastnik Śląska przeniesie się do Rakowa
  • Kwota transferu do milion złotych

Linia ataku do wymiany

Do przedostatniej kolejki Ekstraklasy minionego sezonu, szansę na zdobycie mistrzostwa Polski zachowywał Raków. Częstochowianie strzelili w poprzedniej kampanii 60 goli, a koronę króla strzelców wywalczył Ivi Lopez. Nie brakowało jednak głosów, że Marek Papszun potrzebuje większej jakości w ofensywie. Klub postanowił podjąć działania w tej sprawie.

Raków w letnim oknie transferowym zamierza przebudować linię ataku. Z klubu odejdzie Jakub Arak. Jego wygasająca w czerwcu umowa nie zostanie przedłużona. 27-latek przebywał na boisku przebywał przez niespełna 400 minut. Nie strzelił żadnego gola.

Częstochowianie zamierzają też skrócić wypożyczenie Ilii Szkurina. Sprowadzony do 31 grudnia tego roku Białorusin nie przekonał do siebie sztabu trenerskiego. Niepewna jest też przyszłość Sebastiana Musiolika, który jakiś czas temu miał propozycję z MLS.

Wicemistrz Polski chciał kupić Patryka Makucha z Miedzi Legnica. Ten postanowił jednak dołączyć do Cracovii. Wobec tego Raków ruszył na łowy do Wrocławia, skąd zamierza zabrać Fabiana Piaseckiego. Transfer ten jest na ostatniej prostej. Częstochowianie dogadali się już z napastnikiem. Jest też porozumienie odnośnie kwoty wykupu. Będzie to milion złotych. Piasecki w przyszłym tygodniu ma przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

Czytaj także: Legia zainteresowana Wszołkiem. Musi jednak czekać

Komentarze