Raków pozyskał nowego obrońcę. Szybki powrót z Niemiec

Adrian Gryszkiewicz
Adrian Gryszkiewicz fot. PressFocus

Raków Częstochowa zbroi się przed startem rundy wiosennej. Do zespołu na zasadach transferu definitywnego dołączył Adrian Gryszkiewicz. Jesienią był on zawodnikiem drugoligowego SC Paderborn.

  • Raków Częstochowa pozyskał Adriana Gryszkiewicza
  • Ostatnie pół roku obrońca spędził w niemieckim drugoligowcu
  • Podpisał on kontrakt do 30 czerwca 2026 roku

Raków obserwował Gryszkiewicza od dawna

Raków Częstochowa słynie z tego, że wielokrotnie sięga po nieoczywistych zawodników, którzy po wnikliwej obserwacji zostali uznani za dobrze pasujących do obecnego systemu gry. Tej zimy szeregi lidera Ekstraklasy wzmocnił już Jean Carlos, a we wtorek ogłoszony został transfer definitywny Adriana Gryszkiewicza.

Obrońca, który ma na swoim koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Polski, znalazł się w trudnym momencie swojej kariery. Ubiegłego lata zamienił Górnik Zabrze na SC Paderborn, lecz w barwach niemieckiego drugoligowca rozegrał zaledwie jedno spotkanie. Nie zdołał się przebić, a jego niepewną sytuację wykorzystali właśnie częstochowianie.

23-latek podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku i zawierający opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W przeszłości z powodzeniem występował w Górniku Zabrze, a na poziomie Ekstraklasy uzbierał 81 meczów.

Jestem szczęśliwy i zadowolony, że trafiłem do takiego klubu, jakim jest Raków Częstochowa. Wiem, że są tutaj przede mną duże cele, takie też stawiam sam przed sobą. Nie pozostaje nic innego jak pracować i zrobić wszystko, żeby te cele osiągnąć – mówi obrońca dla oficjalnej strony klubowej.

Zobacz również: Gustafsson wybrał 30 piłkarzy na zgrupowanie w Turcji

Komentarze