Raków dogaduje wypożyczenie. Ma pomóc w awansie

Xavier Dziekoński
Xavier Dziekoński PressFocus

Xavier Dziekoński tymczasowo opuści Raków Częstochowa. Młody bramkarz przeniesie się do klubu z trzeciego poziomu rozgrywkowego.

Bramkarz Rakowa wzmocni lidera drugiej ligi

W minionym oknie transferowym Raków postanowił zadbać o obsadę bramki na przyszłość. Do Częstochowy trafił znany z boisk Ekstraklasy Xavier Dziekoński. Młody golkiper związał się z klubem kontraktem do 30 czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o rok. 19-latek nie doczekał się debiutu w pierwszej drużynie. Od początku był bowiem przewidziany do występowania na czwartym poziomie rozgrywkowym, w trzecioligowych rezerwach Rakowa.

Dziekoński w tym sezonie rozegrał dziewięć meczów. Na boisku przebywał przez 810 minut. W tym czasie wpuścił cztery gole. 19-latek zachował jednak pięciokrotnie czyste konto, a jego zespół prowadzi w tabeli trzeciej ligi. Wiele wskazuje na to, że od rundy wiosennej, Dziekoński będzie występował na drugoligowych boiskach.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl poinformował, że Dziekoński zostanie wypożyczony z Rakowa. Nowym klubem młodego bramkarza będzie Kotwica Kołobrzeg, czyli aktualny lider tabeli eWinner 2. Liga. Aktualnie Raków i Kotwica ustalają ostatnie szczegóły. Trwają rozmowy na temat tego jak wiele minut na wypożyczeniu musi rozgrać Dziekoński, który ma pomóc ekipie z Kołobrzegu pomów wywalczyć awans do Fortuna 1.Liga.

Czytaj także: Raków pozyskał nowego obrońcę. Szybki powrót z Niemiec

Komentarze