Raków Częstochowa wzmocnił defensywę Arseniciem

Zoran Arsenic
Zoran Arsenic fot. PressFocus

Raków Częstochowa w ostatnim dniu okienka transferowego poinformował, że klub wzmocnił Zoran Arsenić. 26-latek do ekipy Marka Papszuna trafił na wypożyczenie z Jagiellonii Białystok, które będzie obowiązywać do końca trwającego sezonu.

Ciekawa konkurencja w obronie Rakowa

Raków Częstochowa w porozumieniu z władzami Żółto-czerwonych zapewnił sobie opcję wykupu piłkarza. Ostatnio chorwacki obrońca bronił barw HNK Rijeka, gdzie jednak nie miał okazji do tego, aby dużo grać. Arsenić w szeregach chorwackiego zespołu rozegrał osiem spotkań, w których zaliczył jedną asystę.

– Dzięki swojej uniwersalności Zoran może występować praktycznie na każdej pozycji w obronie. Jest też zawodnikiem dobrze znającym realia polskiej ekstraklasy. Wierzymy, że jego doświadczenie, umiejętności i charakter pozytywnie wpłyną na rywalizację w linii obrony oraz pozwolą na dalszy rozwój całego zespołu – mówił Paweł Tomczyk, dyrektor sportowy Czerwono-niebieskich cytowany przez oficjalną stronę internetową Rakowa.

Celem podium w lidze

Ekipa spod Jasnej Góry aktualnie zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce, legitymując się dorobkiem 31 punktów na koncie. Do pierwszej Legii Warszawa częstochowianie tracą pięć oczek. W tym roku ekipa Marka Papszuna rozegrała pięć oficjalnych spotkań, w których zaliczyła trzy porażki i dwa zwycięstwa, z czego tylko jedno w PKO Ekstraklasie przeciwko Zagłębiu Lubin (2:1).

W najbliższy piątek Raków w Bełchatowie zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tymczasem w najbliższy wtorek częstochowianie zmierzą się z Lechem Poznań w Fortuna Pucharze Polski.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze