Raków Częstochowa wygrał wyścig po piłkarza Cracovii

Mateusz Wdowiak
Mateusz Wdowiak fot. PressFocus

Mateusz Wdowiak podjął już decyzję w sprawie swojej przyszłości. Raków Częstochowa za pośrednictwem swoich mediów poinformował, że wychowanek Cracovii od 1 lipca będzie zawodnikiem teamu spod Jasnej Góry.

Mateusz Wdowiak z Rakowem związał się umową, która będzie obowiązywać przez trzy lata. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że rywalami 24-latka do gry o miejsce w składzie będą między innymi: Giannis Papanikolaou, czy Ivi Lopez.

W trakcie trwającej kampanii ofensywny piłkarz wystąpił łącznie w ośmiu spotkaniach, strzelając w nich jednego gola. Ponadto na koncie Wdowiaka jest też jedna asysta. Do pierwszego zespołu Cracovii zawodnik trafił w 2013 roku. W międzyczasie cenne doświadczenie zbierał, broniąc barw Sandecji Nowy Sącz od stycznia do czerwca 2017 roku.

– Bardzo cieszymy się z podpisania kontraktu z Mateuszem Wdowiakiem. To zawodnik, który dzięki swojej szybkości doda nam więcej opcji w grze ofensywnej i pomoże nam swoim doświadczeniem w Ekstraklasie – powiedział dyrektor sportowy Rakowa Paweł Tomczyk cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Raków to w powszechnej opinii jeden z tych klubów, który ma konkretną wizję budowania zespołu. Chwalony za pracę w tej drużynie jest trener Marek Papszun. Nie może to dziwić, bo po rozegraniu 14 ligowych meczów częstochowianie są aktualnie na drugiej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy.

Już w najbliższy piątek Niebiesko-czerwoni rozegrają swoje pierwsze spotkanie ligowe w 2021 roku. Rywalem Rakowa będzie Pogoń Szczecin, z którą ekipa Papszuna zmierzy się również w lutym w Pucharze Polski.

Komentarze