Świetny mecz i zwroty akcji w Częstochowie

Raków Częstochowa - Radomiak Radom
Raków Częstochowa - Radomiak Radom Pressfocus

Mecz Raków Częstochowa – Radomiak Radom dostarczył kibicom sporo emocji. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, a finalnie było 2:2.

Szybki gol w Częstochowie

Na pierwsze trafieniu w meczu Raków kontra Radomiak, czekaliśmy do szóstej minuty. Wówczas sędzia główny podyktował jedenastkę po zagraniu ręką przez Leandro. Odpowiedzialność na siebie wziął Ivi Lopez, który bez problemu pokonał Filipa Majchrowicza. Częstochowianie wygrywali 1:0.

Gospodarze byli lepszym zespołem, ale radomianie zdołali doprowadzić do remisu. W 23. minucie Damian Jakubik dośrodkował precyzyjnie w kierunku Mauridesa, a ten trafił do siatki po uderzeniu głową.

Dublet nie wystarczył do zwycięstwa

Po zmianie stron Radomiak wyglądał przyzwoicie. Czekał głównie na możliwość wyprowadzenia kontrataku, a metoda ta dała pożądany rezultat. W 72. minucie Kacper Trelowski zdołał interweniować, ale finalnie skapitulował po golu Mauridesa, który mógł pochwalić się dubletem.

Raków nie zamierzał kończyć tej potyczki bez punktów. Kontrolował mecz i był stroną przeważającą. Został za to wynagrodzony bramką na 2:2 w 79. minucie. Wówczas Fran Tudor dośrodkował do Sebastiana Musiolika, który wpisał się na listę strzelców po skutecznym uderzeniu piłki głową. Pojedynek ten zakończył się remisem 2:2.