Raków chce sprowadzić polskiego młodzieżowca z Manchesteru United

Łukasz Bejger
Łukasz Bejger PressFocus

Raków Częstochowa jest zainteresowany Łukaszem Bejgerem. 18-latek jest zawodnikiem Manchesteru United.

Polak trafił do Anglii z Lecha Poznań w wieku 16 lat. Kolejorz otrzymał za niego 400 tysięcy funtów. Niemal dwa lata temu podpisał z Czerwonymi Diabłami profesjonalny kontrakt. Od początku tego sezonu występuje w Premier League 2.

W zespole U-23 jego trenerem jest Neil Wood. Choć naturalną pozycją Łukasza Bejgera jest środek obrony, gra tam zwykle na prawej stronie defensywy. Pozycja stopera jest tam bowiem mocno obstawiona przez kapitana drużyny, Tedena Mengiego, a także Williama Fisha. W pięciu ligowych spotkaniach Polak zanotował jedną asystę.

Raków Częstochowa widzi w 18-latku półprawego obrońcę i wierzy w jego potencjał. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Udinese jest mocno zainteresowane sprowadzeniem Kamila Piątkowskiego. Dotychczas częstochowianie odrzucali oferty za 20-latka, ale jego odejście jest kwestią czasu. Wicelider PKO Ekstraklasy chciałby jednak, by Piątkowski pozostał w drużynie co najmniej do końca obecnego sezonu. Ostatecznie Łukasz Bejger mógłby zostać jego następcą. Ma ku temu predyspozycje. Występuje w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W tym roku dwukrotnie zagrał w kadrze do lat 19, w meczach przeciwko Niemcom i Duńczykom.

W Częstochowie mógłby liczyć na szybki awans do pierwszego zespołu, czego nie może spodziewać się, występując w tak wielkim klubie, jak Manchester United. Perspektywa gry wśród seniorów może okazać się decydująca przy ewentualnym powrocie do ojczyzny.

Komentarze